Jak najtaniej polecieć do Lizbony

Możliwości jest naprawdę wiele i czas obalić mit, że Portugalia jest drogim krajem. Odległym tu się zgodzę, ale drogim w żadnym wypadku. Najtańsze opcje przelotu można podzielić na 3 duże grupy, tj.

  1. tanie linie lotnicze,
  2. last minute wielkich touroperatorów,
  3. lot dla wygodnych.

TANIE LINIE LOTNICZE

Wariant z Berlina Easyjetem

tajemnica sukcesu: teraz trzeba kupić bilet dużo wcześniej …. np. na wylot wiosną 2014

wylatujemy 18 marca, wracamy 25 marca a bilet kosztuje nas z bagażem 150 euro czyli  645 zł w dwie strony :-) oczywiście po kupnie biletu zapraszamy do Nas pomożemy miło zaplanować wypoczynek. W marcu w Portugalii jest mniej więcej tak jak w Polsce latem ;-) Podobny koszt przelotu można znaleźć w październiku, listopadzie. W lutym da się polecieć w ten sposób za 450 zł, a miałam przyjemność uciec na zimowe ferie do Portugalii z całą rodzinką i pogoda była cudowna, moje dziecko nawet moczyło nogi w oceanie, ale był to raczej akt odwagi :-)

easyjet

Wariant dla tych, którzy nie boją się przesiadek

To jest pomysł na to jak polecieć za sensowne pieniądze w wakacje, gdy się zagapiliśmy i nie kupiliśmy jeszcze biletów jak zaleca wariant 1. Poza okresem wielkiego szczytu moim zdaniem nie ma po co tak kombinować, chyba, że ktoś kocha latać… to ma wymówkę ;-)

tajemnica sukcesu: sprawdź połączenia Ryanairem do Porto lub Faro przez duże transferowe miasta takie jak np. Londyn, Frankfurt, Bremen, Hamburg itp., a potem zobacz jak tam polecieć z Polski. Takie rozwiązanie ma pewien plus lub minus (zależy kto jak na sprawę spogląda ;-) )bo można zobaczyć coś więcej. Niestety Ryanair nie lata do Lizbony – mam nadzieję, że jeszcze nie lata, ale zacznie ;-)

Poniżej tania propozycja w środku sezonu turystycznego Hamburg-Lübeck – Porto z bagażem około 550 zł w dwie strony!!! Jak dostać się do Hamburg-Lübeck najtaniej samochodem to około 5 godzin jazdy z Poznania. Koszt dojazdu pociągiem z Porto do Lizbony to 250 zł w dwie strony. Mimo pozorów jest to rozwiązanie wygodne, bo z lotniska w Porto na stację jedzie bezpośrednio metro… najlepsze połączenie jakie można sobie wymarzyć!

hamburg_ryanair

LUBECK-POZNAŃ

Kolejne propozycje tanich lotów z punktów 2 i 3 już wkrótce w kolejnym wpisie. Zapraszam serdecznie. Dla naszych turystów znajdujemy indywidualne możliwości połączeń. Nie kupimy za Państwa biletu, ale podpowiemy jak zrobić to najtaniej! :-)

WARIANT 2 LAST MINUTE WIELKICH TOUROPERATORÓW

Duży może więcej… wiadomo ;-) , co w praktyce oznacza tyle, że jeśli już się zagapiliśmy i nie kupiliśmy biletów do Portugalii zgodnie z punktem 1 pozostaje nam liczyć na sprzedażowe fiasko wielkich biur podróży i wytrwałe czekanie. Dość dużym mankamentem takiego kupna biletów lotniczych jest to, że nocleg rezerwowany w sezonie na ostatnią chwilę wcale nie musi być tani (nawet na book… ;-) ) a już raczej na pewno nie będzie dobry.

Proponuję sprawdzać TUI http://www.tui.pl/bilety-lotnicze/przeloty-czarterowe

tui_czartery

Neckermanna http://www.neckermann.pl/?m=module_oferta_neckermann_przelot_lista&pozycja=31&region=FAO&termin=2013-09-06

NECKERMANN_czartery

W tym miejscu należy też wspomnieć o wspaniałej wyszukiwarce http://www.skyscanner.pl/ można tutaj znaleźć dość tanie połączenia zwłaszcza poza sezonem, mają one jednak pewną wadę, po sezonie nie ma bezpośrednich połączeń z Polski … ale zdarza się bardzo atrakcyjna oferta http://www.skyscanner.pl/loty/wars/lis/131007/131012/ceny-biletow-lotniczych-z-warszawa-do-lizbona-w-pazdziernik-2013.html?crty=1

skyscanner

WARIANT 3 DLA WYGODNYCH

BEZPOŚREDNI LOT PORTUGALSKIMI LINIAMI TAP Z WARSZAWY DO LIZBONY :-)

Wielu przyjemnych lotów, za przyzwoite pieniądze i do zobaczenia w Portugalii ;-)

 

 

Zapisz się do naszego newslettera